BTS FREEEMG- Kablosuz EMG Sistemi

Sinirleri ve kasları etkileyen hastalıklarda tanı koymak, tanıyı doğrulamak, işlev bozukluklarını ya da yapısal hasarların şiddetini belirlemek, hastalık sürecini izlemek ve uygulanan tedavinin etkisini değerlendirmek için dünyanın en küçük, en hafif ve en ileri teknoloji ürünü kablosuz portatif yüzey EMG sistemi olan FreeEMG 300, sinyal alımı ve aktarımı için 16 adede kadar minyatürize problar kullanır.

Dünyanın en küçük ve en hafif Kablosuz Portatif Yüzey (EMG) Elektromiyografi Sistemi

 

Sinirleri ve kasları etkileyen hastalıklarda tanı koymak, tanıyı doğrulamak, işlev bozukluklarını ya da yapısal hasarların şiddetini belirlemek, hastalık sürecini izlemek ve uygulanan tedavinin etkisini değerlendirmek için dünyanın en küçük, en hafif ve en ileri teknoloji ürünü kablosuz portatif yüzey EMG sistemi olan FreeEMG 300, sinyal alımı ve aktarımı için 16 adede kadar minyatürize problar kullanır. Bu minyatür probların ağırlıkları sadece 9 gr’dır, hastanın terinden, ıslaklığından ve vücut kıllarından etkilenmeden yapışmayı sürdürür ve veri aktarımını kesintisiz olarak sağlar. Problar, 50 metreye kadar kablosuz telemetrik eşzamanlı aktarım sağlar. Aynı zamanda bu problar, bağlantı esnasında beklenmeyen Wi-Fi sinyal kaybı durumunda veri güvenliğinin sağlanması için on-board ara bellek ile donatılmıştır. Hiçbir şekilde veri kaybı yaşanmaz.

 

Sinyal ve aktarım aralığı :

Problar ile mobil alıcı ünitesi arasındaki aktarım için 50 metreye kadar; mobil ünite ile iş istasyonu arasındaki veri transferi için 350 metreye kadardır.

Probların tamamıyla kablosuz oluşu sadece hastanın hazırlanma esnasında stresini azaltmakla kalmaz ayrıca herhangi bir kısıtlama olmaksızın bir işin ifasında tam haraket rahatlığı sağlar. Minyatür problar çeşitli geometrilere sahiptir ve önemli derecede küçültülen ebadı ve ağırlığı bunların herhangi bir vücut kısmında ve her türlü hareket tipinde ( yürüme, koşma, sıçrama, spor müsabakaları, uyku esnasında vs.) herhangi bir şekilde motor modelini etkilemeksizin kullanma imkanı vermektedir.

Çevreyle dost, tekrar şarj edilebilir piller sayesinde verilerin kesintisiz olarak saatler boyunca kaydedilmesi mümkündür.

Sistemdeki BTS EMG - analizörü ileri EMG sinyal analizi için en komple yazılım çözümüdür. Klinik, spor ve araştırma alanlarında değerlendirmeler için önceden belirlenmiş şablonlar ve protokoller içermektedir. (Sıçrama, pliometri, yürüyüş şekli, yorgunluk analizi, izokinetik, v.s. ) Ayrıca analiz protokol şablonlarının ve isteğe uyarlanmış raporların oluşturulması için bir grafik ara birimi entegre edilmiştir.

BTS FreeEMG 300, Bilimsel ve Biyomekanik Araştırmalar, Spor, Spor Hekimliği, Meslek Hekimliği, Gnatoloji, Nöroloji ve Ortopedi gibi çeşitli alanlarda kullanılabilir.

 

- Nörolojik ve Ortopedik patalojilerin değerlendirilmesinde,

- Farmakolojik tedavilerin planlanmasında,

- Kısıtlı motor gelişimin denetlenmesinde,

- Ortez, Protez ve İmplant seçiminde ve etkilerinin değerlendirilmesinde,

- İyileştirici takiplerde,

- Spor antrenman optimizasyonunda rahatlıkla kullanılabilir.

 

BTS FreeEMG 300, rehabilitasyon veya spor faaliyetleri esnasında gerçek kas aktivitesinin değerlendirilmesi için, ayrıca İzokinetik makineler (Biodex, Cybex ve Con-Trex vs.), rehabilitif robotlar (Reo-Go, BTS Anymov) ve sanal gerçeklik tedavi sistemleri (BTS Nirvana) ile de çalışabilir.

 

  • Be the first to review this product

WRITE YOUR OWN REVIEW

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Quality
Value
Price