BTS Oep

OEP Sistemi, Akciğer ventilasyonu dağılımının ölçümü ve solunum mekaniği çalışmaları için geliştirilmiş ileri teknoloji ürünü bir Pletismografi sistemidir. OEP sistemi, solunum yolu rahatsızlıklarının, mekanik ventilasyondaki farklı etkilerinin değerlendirilmesinde bir dönüm noktasıdır.

SOLUNUM ÖLÇÜMÜ VE SOLUNUM MEKANİĞİNİN OPTOELEKRONİK PLETİSMOGRAFİSİ

OEP Sistemi, Akciğer ventilasyonu dağılımının ölçümü ve solunum mekaniği çalışmaları için geliştirilmiş ileri teknoloji ürünü bir Pletismografi sistemidir. OEP sistemi, solunum yolu rahatsızlıklarının, mekanik ventilasyondaki farklı etkilerinin değerlendirilmesinde bir dönüm noktasıdır. Sistem, ağızlık ve burun klipsleri ihtiyacı olmaksızın ve non-invaziv olarak, karın/göğüs duvarı toplam hacminin ve “breath by breath” olarak uzun bir süre boyunca solunumdaki hacim değişikliklerinin doğru ölçüm ve analizini sağlayan yenilikçi ve modern bir sistemdir.

Ölçümü yapılan hasta ile arasında kesinlikle bir fiziki temas ve bağlantı yoktur. Statik olarak ölçümleme imkânı vermesinin yanı sıra, bir bisiklet ergometresi veya koşu bandı üzerinde fiziksel egzersiz esnasında da kullanılabilir. Uzun süreli ölçümler için uygundur.

Sıcaklık, nem ve gaz gibi ortam faktörlerinden etkilenmez. EMG ve Ultrason gibi sistemler ile entegre çalışabilir. Sistemin tekniği, hastanın göğüs ve karın bölgesi üzerine yerleştirilen belirli sayıda “reflektör marker”ların uzaysal hareketlerinin bir geometrik model olarak algılanmasına dayanmaktadır. Bu algılanan 3D geometrik model, yüksek çözünürlüklü HD İnfrared (kızılötesi) kameralar aracılığıyla solunum esnasındaki pulmoner göğüs kafesi, üst/alt göğüs duvarı, sağ/sol toraks ve karın duvarındaki hacim, değişim ve varyasyonları ayrı ayrı ve bir bütün olarak belirler ve detaylı analiz eder. OEP Sistemi, göğüs duvarının hareketlerini kaydederek solunumu ölçer.

OEP sistemi, aynı zamanda Pletismografi testi esnasında diğer bulguları (akış, basınç vs) da toplar ve tüm bilgilerin tek bir raporda entegre olarak görüntülenmesini ve analiz edilmesini sağlar. Multi kanallı sistemi ve yazılımı sayesinde havayolu basıncı, özafagal basınç ve gastrik basıncı ölçebilir, Gaz (O2, CO2) konsantrasyonu ölçümlemesini yapabilir.

OEP kullanım alanları:
Obstrüktif ve Restriktif solunum koşulları olan hastalarda,
Tüm pediatrik hastalarda, (Pre-Term İnfants -yenidoğanlar- dahil)
Göğüs cerrahisi geçirmiş hastalarda,
Hareket kısıtlılığı bulunan hastalarda,
Yoğun bakımda olan hastalarda, anestezi altındaki hastalarda, felçli hastalarda, uyku esnasında
Mekanik ventilasyon desteği uygulanan hastalarda, son derece kullanışlıdır.
 
  • Be the first to review this product

WRITE YOUR OWN REVIEW

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Quality
Value
Price