Baropodometrik Treadmill Sistemi

SENSORMEDİCA

AYAK TABANI ANALİZİ VE ORTOPEDİK TABANLIK ÜRETİMİ İÇİN 
GELİŞMİŞ ENTEGRE ÇÖZÜMLER

Tabanlık, birçok ayak sorununun tedavisinde kullanılan, ayağın hareket fonksiyonlarında değişiklik yaratarak basıncı farklı noktalara dağıtan yada absorbe eden biyomekanik bir tedavi metodudur. 

Sensormedica Baropodometrik Yürüyüş Analiz Sistemleri, ayak taban basınç analizlerini ve ayak şekil analizlerini Statik, Dinamik ve Stabilometrik biçimde en doğru ve detaylı şekilde saptayan ileri teknoloji ürünü sistemlerdir. Bu analizler sonucu belirlenen problemler hastanın kilo, boy ve günlük aktiviteleri ile değerlendirilerek kişiye en uygun tabanlık modeli tasarlanır. Yapılan yürüyüş testleri ölçümler ile değerlendirilerek ortopedik tabanlık kişiye en uygun hale getirilir. 


FREEMED:Baropodometrik Platform, hastanın dururken (static), yürürken (dynamic) ve denge esnasında (stabilometric) 3 eksenli (X-Y-Z) ayak yüklerini ve basıncını ve ayakların duruşlarını saptamak için geliştirilmiş, sensörlü yürüyüş platform sistemidir. 8mm kalınlığındadır, hafiftir ve kolaylıkla taşınabilir. Gerçek zamanlı olarak 400Hz frekansa sahiptir. Platformdaki tüm sensörler 24k ayar altın kaplama ile kaplanmıştır. Bu sayede tekrar edilebilirliği ve güvenilirliği artmaktadır. Test sonucu elde edilen tüm bilgiler SensormedicaFreestep yazılımında değerlendirilir ve raporlanır.  

RUNTİME:BaropodometrikKoşubandı, yürüyüş ve koşu esnasında ayak basınçlarının analizini, yüklerin tespitini ve yere dağılımını, barisentrik hareketini, yürüyüş ve koşu döngülerini belirleyip analiz eden tüm yüzeyi sensörlü bir akıllı koşu bandıdır. Opsiyonel olarak sunulan ve ayak basınçları ile senkronize çalışan 2 HD kamera sayesinde ayrıntılı bir postür analizi imkânı sağlanır. Elde edilen tüm bilgiler Freestep yazılımında işlenir ve raporlanır. Klinik ve Spor alanlarında her tür profesyonel kullanım amacıyla en ileri teknoloji ile geliştirilen bir biyomekanik değerlendirme ürünüdür.

- Gerçek zamanlı 200Hz işlem frekansı, 
- 120 X 40cm koşu alanı,
- USB 2.0 bağlantı arayüzü, 
- 0,8 – 18 km/h hız ,
- 0-15% eğim,
- 1950 X 905 X 1460 mm 
- Senkronize 2 HD Camera (opsiyonel)

VULCAN CNC MİLLİNG MACHİNE: Ortopedik ayak tabanlığı üreten robotik CNC sistemidir. Vulcan cihazı profesyonel olarak bilgisayarlı ayak tabanlığı ve ortez üretimi işlemi gerçekleştirir. Sistem yoğun iş yüklerine ve hızlı çalışmalara uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Doğru hammadde seçimi sağlandığı takdirde hiçbir bakım gerektirmeden en yüksek performans alınabilir. 3 eksenli VX1 modeli ile 6-12dakikada ve 4 eksenli Twincam modeli ile 3,5 dakikada bir çift tabanlık yapılabilmektedir.- 3 ve 4 eksenli CNC çözümleri,
- 0,05mm hassasiyet ile üretim, 
- Twincam modelinde eşzamanlı çalışan çift robot kol,
- Entegre elektronik kontrol ünitesi,
- 4800 F – 14400 F arasında 700mm/sn ye kadar üretim hızı,
- 300 X 400 mm işlem alanı,
- Sensörlü işlem kapısı, 
- Otomatik vakum ve filtreleme seçenekleri,
- Çeşitli yoğunluklarda, sertliklerde ve şekillerde kalıp üretim yeteneği,
- Windows uyumlu sistem yazılımı,

3D PODOSCAN &3D FOAMSCAN: Ayak morfolojisini ortaya çıkarmak ve analiz etmek için 3D yüksek çözünürlüklü optoelektronik(kameralı) cihazlardır. 3D Podoscan, ayağın görüntüsünü ve imajını yüksüz şekilde, yarı yüklü şekilde ve tam yüklü şekilde çıkartır. 
3D Foamscan, kalıp kutusundaki ayağı (sağ/sol) otomatik olarak algılar. Her iki sistem de Freestep yazılımı ile entegre olarak ve 0,1mm hassasiyet oranı ile çalışmaktadır. 

Ürüne ait görsel bulunamadı...
Ürüne ait video bulunamadı...
ShutDown