DYNAVİSİON D2 (Visiomotor Training Device)

TEPKİ VE GÖRSEL REAKSİYON SİSTEMİ

 

DynavisionD2, kullanıcının merkez vizyonunu, periferik vizyonunu ve farkındalığını iyileştiren ve geliştiren benzersiz bir skorlama ve değerlendirme sistemidir. Tek cihaz ile üst ekstremite motor reaksiyonunu ve görsel reaksiyon seviyesini bilişsel zorluklarla ve stres altında yoğun olarak ölçen ve geliştiren başka bir sistem daha yoktur.

DynavisionD2 light board’u irili ufaklı 5 adet daireden oluşan 64 adet ışık anahtarı içerir. Bu ışıkların üstlerine basılabilir, ışıklar sesli uyarı ve 2 farklı renge sahiptir. Kullanıcının ışıkları görmesini, sesi duymasını ve ışığı hissetmesini sağlar. Kullanıcın periferik farkındalığını, el-göz koordinasyonunu ve görsel reaksiyon süresini geliştirmeyi hedefler. Gözler light board’un orta merkezindeki T-Scope’a odaklanmışken hangisinin ne zaman yanacağı bilinmeyen ışıklara tepki vermeye çalışılır. (T-Scope light board’un tam ortasında konumlanan, rakamlar, numaralar, kayan yazılar ve ikonların yer aldığı bir odak merkezidir.) DynavisionD2 sabit olarak duvara veya herhangi bir yere monte edilebildiği gibi ayaklı standı sayesinde mobil olarak da kullanılabilmektedir.

DynavisionD2 üç farklı alanda kullanılmaktadır ve etkinliği bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

  1. Spordaki alanında:
  2. El-Göz koordinasyonunu geliştirir,
  3. Periferik farkındalığı geliştirir,
  4. Bilişsel işlem yeteneğini arttırır,
  5. Görsel reaksiyon zamanını arttırır,
  6. Stres altında karar verme yeteneğini arttırır,
  7. Hızlı karar vermeyi sağlar,
  8. Sakatlık olasılığını azaltma işlevi vardır (Son bilimsel çalışmalar göstermiştir ki hızlı tepki reaksiyonunun ve bilişsel yeteneğin artması sakatlıktan kaçınma tepkilerini anlamlı ölçüde arttırmaktadır)

 

Ürüne ait görsel bulunamadı...
Ürüne ait video bulunamadı...
ShutDown