FITLIGHT TRAINER Reaksiyon Zamanlama Ölçüm Sistemi

FitLight Trainer ™ sistemi, 8 adet RGB Lazer Ledli ışık vericisinden ve merkezi bir PDA El kontrol ünitesinden oluşan tamamiyle kablosuz (wireless) bir reaksiyon geliştirme ve antrenman sistemidir.

LASER LEDLİ REAKSİYON GELİŞTİRME VE ANTRENMAN SİSTEMİ

FitLight Trainer ™ sistemi, 8 adet RGB Lazer Ledli ışık vericisinden ve merkezi bir PDA El kontrol ünitesinden oluşan tamamiyle kablosuz (wireless) bir reaksiyon geliştirme ve antrenman sistemidir.

Bu 8 adet RGB Lazer Ledli ışık, sporcunun hareketleri ile aktive etmek veya deaktive etmek için kullanılır. Sporcunun performansı ile ilgili çeşitli ölçümler eşzamanlı olarak yapılabilir veya daha ilerde mukayese ve analiz edebilmek amacı ile bilgisayara kayıt edilebilir.

Sporcu, ellerini, ayaklarını, bacaklarını, başını veya elinde tuttuğu herhangi bir enstrümanı (raket, top, bar vs.) kullanarak ışıkları aktive veya deaktive edebilir.

RGB Lazer Ledli ışıklar, tam temas yoluyla aktive/deaktive edilebilecek şekilde programlanabildiği gibi yakınlık hassasiyeti algılaması ile de programlanarak herhangi bir antrenman fonksiyonunu kayıt altına alabilir.

Sistemin kurulumu ve kullanımı son derece kolaydır. Antrenman protokolleri önceden programlanabilir veya antrenman sırasında anlık protokoller de oluşturulabilir. RGB Lazer Led ışıklar duvar, zemin veya herhangi bir cihaz üzerine monte edilebilir. Bu mobilite özelliği sporcuları antrene ederken antrenman ve eğitim seanslarının çeşitlilik göstermesini sağlar.

Ayrıca bu Lazer Ledli ışıklar, gerçek spor ortamını simüle edecek şekilde tenis filesine, voleybol filesine, basketbol filesine/potasına, futbol direklerine/filesine vs. monte edilebilir.

FitLight Trainer ™ sisteminin avantajları :
- Kolay kurulur ve antrenmana hemen başlanabilir,
- Geniş bir yer gerektirmez, çok küçük alanlarda bile kullanılabilir,
- Tamamen kablosuzdur,
- Kolay programlanabilir,
- Çok çeşitli ışık renk seçenekleri mevcuttur,
- Işıklar ile birlikte sesli sinyaller de verebilir.

FitLight Trainer ™ kullanılan branşlar
- VOLEYBOL: Işıklar, blok çalışması, sıçrama çalışması, smaç çalışması, pozisyon çalışmaları için yerleştirilebilir. Oyun durumları simüle edilebilir. Atlama entegrasyonu, hız, reaksiyon, hareket ve çeviklik çalışılabilir. Sistem, voleybol protokolleri içermektedir.
- BASKETBOL: Sıçrama, defansif oyun uygulamaları, çeviklik ve hareket idmanları yapılabilir. Oyuncuların reaksiyon zamanlarını geliştirmek için programlanabilir. Sistem, basketbol protokolleri içermektedir.
- FUTBOL: Güç ve kondüsyon, el-göz koordinasyonu, çevresel farkındalık, reaksiyon zamanı geliştirilebilir. Patlayıcı güç, hız, çeviklik, yön değişiklikleri mükemmel bir şekilde geliştirilebilir. Sistem, futbol protokolleri içermektedir.
-DÖVÜŞ SPORLARI - ATLETİZM: El-göz koordinasyonu, yön değiştirme, reaksiyon, çeviklik mükemmel bir şekilde geliştirilebilir.

Koçlar/eğitmenler için;
FitLightTrainer™, koçlar ve eğitmenler için sporcuları hakkında gerçek zamanlı değerlendirmeler yapmalarına ve veri yakalama/veri geri bildirimi yoluyla ileriki performanslarını analiz ve mukayese etmelerine ve gözle görülür şekilde geliştirmelerine imkan sağlar.
Fizyoterapistler için;
FitLightTrainer™ sistemi, sakatlıkları ve yaralanmaları rehabilite etmek amacıyla fizyoterapistler tarafından da kullanılabilir. Lazer Ledli ışıklar, fizyoterapist tarafından hastanın gücünü ve hareket kabiliyetini arttırmak ve rehabilite etmek için konumlandırılabilir. Fizyoterapist, alt veya üst ekstremiteye yönelik rehabilitasyon antrenmanları ve eğitimleri uygulatabilir.
 
  • Be the first to review this product

WRITE YOUR OWN REVIEW

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Quality
Value
Price