İMOOVE - 3D DİNAMİK ELİSFERİK HAREKETLİ İNTERAKTİF DENGE EGZERSİZ VE DEĞERLENDİRME SİSTEMİ

İMOOVE - 3D DİNAMİK ELİSFERİK HAREKETLİ

İNTERAKTİF DENGE EGZERSİZ VE DEĞERLENDİRME SİSTEMİ

 

İmoove, doğrusal olmayan patentli Dinamik 3D Elispheric® Hareketi sayesinde müskülo-postüral olarak bütün vücudu kendi ekseni etrafında çalıştıran yenilikçi bir teknolojidir. İmoove, kontrollü dengesizliği simule ederek temel kas gruplarını ve eklem spiral hareketlerinin doğal yoğunluğunu tetikler. Bu işlem nöro-motor düzenlemeler ile bağlantılı derin biyomekanik etkileri teşvik eder.

 

İmoove Dünyanın ilk ve tek “çok yönlü kas duruşu çalışması”dır.

 

Çocuklar, yaşlılar, amatör ve profesyonel tüm sporcularda kullanılabilir.

İmoove tarafından tasarlanan orijinal Dinamik 3D Elispheric® Hareket komple bir kas duruşu egzersizi yaratarak 360° antrenman sağlar. Bu global stimülasyon vücut kaslarının %90’ını harekete geçirir ve 400’ün üzerinde kas grubunu eş zamanlı olarak çalıştırabilir. Dinamik 3D Elispheric® Hareketin hızı, sertliği ve yönü ayarlanabilir. Üst ekstremite için dinamik olarak itme/çekme (push/pull) egzersizleri gerçekleştirilebilir.

 

İmoove; endürans, artiküler mobilite, musküler yapı koordinasyonu, musküler kılıf koordinasyonu, motor koordinasyonu, el-kol hareket prezisyonu, güç propriyosepsiyonu, kas gelişimi, dinamik esnetme, dengelenmiş güç çalışmaları, dayanıklılık, eklem esnekliği, vücut şekillendirme, postür ve duruş çalışmaları, alt-üst ekstremite denge çalışmaları, alt-üst ekstremite esneklik çalışmaları, alt-üst ekstremite vücut ağırlığı dağılımı çalışmaları, kardiyo antrenmanı ve kalori yakma işlevlerine sahiptir. Tüm bu değerlendirmeleri pratik, eğlenceli ve rasyonel bir şekilde gerçekleştirir. Dokunmatik interaktif kontrol birimi ile 5 farklı seviyede opsiyonel olarak 700 adet egzersiz programı İmoove teknolojisini benzersiz kılar. Bu dokunmatik interaktif ekranında tüm egzersizlerin grafiksel kılavuz videoları ile kullanıcılara büyük kolaylık sağlar. Hazır programları yanında kişiselleştirilebilir protokoller oluşturulabilir.

İPad, İPhone ve İPod yönetim arabirimi ve uzaktan kumanda imkanına sahiptir. (Opsiyonel)

 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon modeli İmoove 600 ve Spor-Fitness modeli İmoove 700 olmak üzere çeşitli modelleri mevcuttur.

 

İmoove, maksimum yer tasarrufuna odaklanmış bir sistem olarak ergonomik barlarıyla birlikte sadece 4m2’lik yer kaplar. 90 cm çapında platforma sahiptir. Özel dizaynı ve şekli sayesinde duvar köşelerine dahi kolaylıkla yer kaybı olmadan yerleştirilebilir.

USB port girişleriyle birçok cihaza uyum sağlayabilir, ileride program upgrade ve update’leri yapılabilir.

Ürüne ait görsel bulunamadı...
Ürüne ait video bulunamadı...
ShutDown