ODAKLANMA VE BASKI ALTINDA KARAR VERME YETENEĞİNİ ARTTIRMA (2D/3D) SANAL GERÇEKLİK EĞİTİM SİSTEMİ

NEUROTRACKER ELİTE PRO

ODAKLANMA VE BASKI ALTINDA KARAR VERME YETENEĞİNİ ARTTIRMA

(2D/3D) SANAL GERÇEKLİK EĞİTİM SİSTEMİ

 

Fiziksel performans becerileri baskı ve stres altında büyük ölçüde bozulabilir.Bu baskı ve stres ile yüksek seviyede başa çıkma yeteneği elit kabiliyetin en önemli belirleyicisidir.


NEUROTRACKER, farkındalık, odaklanma, algı, ve baskı altında karar verme düzeylerini veyeteneğini arttıran ve bilimsel olarak kanıtlanmış, literatür çalışmaları olan inovatif bir 2D/3D sanal gerçeklik eğitim sistemdir.

NEUROTRACKER sanal gerçeklik eğitimi, müsabaka alanını, rakipleri ve ortamı istenildiği şekilde simüle ederek oyunu/ortamı okumayı maksimize edip karşılaşılan muhtemel durumlara verilen tepkilerin geliştirilmesini ve oluşturulan yapay stres ortamında odaklanmayı, algıyı ve farkındalığı arttırmayı sağlar.


NEUROTRACKER, amatör/profesyonel tüm takımlar/sporcularda kullanılabildiği gibi, sağlık alanında ve askeri alanlarda da başarı ile kullanılmaktadır.


 NEUROTRACKER, kritik bilişsel/algısal kaynakları ve eşik seviyelerini etkinleştirmek ve baskı altında performans yeteneklerini genişletmek için ideal ve ölçülebilir bir yol sunmaktadır. 
 
Tek bir tuş ile bireyin skorunu analiz eder ve raporlar. 
 
NEUROTRACKER ;
-          NBA takımları sporcularında kullanılmaktadır (Orlando Magic, Golden StateWarriors , TorontoRaptors vs.) top çalma ve asist sayılarında anlamlı bir artış ve top kayıplarında azalma gözlemlenmiştir. 
-          Üst düzey futbol takımları sporcularında kullanılmaktadır (Manchester United, Tottenham, Olimpik Lyon vs.) olumlu pas yüzdelerinde ve oyun kurma istatistiklerinde anlamlı bir artış gözlemlenmiştir. 
-          İtalya Milli Futbol Takımı, Dünya Kupasını kazandığı 2006 yılında Neurotracker desteği almıştır.
-          Kanada Olimpik Kayak Takımı, 2010 Kış Olimpiyatlarındaki yüksek başarısında Neurotracker desteği almıştır. 
-          Dünyanın elit askeri birliklerinde kullanılmaktadır (Amerikan Özel Operasyonlar Komutanlığı-USSOCOM, Amerikan Deniz Kuvvetleri Komandoları-US NAVY SEALS, Kanada Özel Operasyonlar Komutanlığı-CANSOFCOM vs.) savaş ve muharebe eğitimlerinde, rehine kurtarma ve baskın eğitimlerinde mukayese edilebilir savaş performansı artışı gözlemlenmiştir. 
-          Üniversitelerde, araştırma merkezlerinde ve sağlık merkezlerinde kullanılmaktadır. (Montreal UniverstyHospital, Kanada Parkinson Derneği vs.) Beyin dalgaları araştırmaları (EEG), yaşlanma ve yaşam kalitesinin arttırılması konularında yoğun kullanımı mevcuttur. 
 
Yararları:
-          Dikkat ve durumsal farkındalık seviyelerini arttırır, uzun süre odaklanma sağlar, 
-          Müsabaka alanı kontrolü ve çevresel görüş yeteneğini arttırır, çarpışma olasılığı azalır, sakatlık ve yaralanma riski azalır, 
-          Rakiplerin vücut dillerini okumayı kolaylaştırır, aynı anda çoklu hedefleri izleme yeteneği kazandırır, zihinsel çeviklik sağlar,
-          Yoğun baskı altında karar verme yeteneğini arttırır, 
-          Motivasyon artışı sağlar,
-          Yoğunluğa karşı direnci arttırır,
-          Durumu/oyunu okumayı hızlandırır, reaksiyon ve tepki opsiyonlarını arttırır,
-          Zihin ve beden koordinasyonunu en üst seviyeye çeker, 
-          Performans özgüvenini geliştirir. 
Neurotracker nelerden oluşur? 
 
-          Hızlı ve kuvvetli bir internet bağlantısı,
-          Yüksek konfigürasyonlubir bilgisayar, (Minimum İ5 işlemcili)
-          Active 3D TV / veya yüksek çözünürlüklü projeksiyon cihazı, 
-          Active 3D Anaglyph, 
-          Active 3D Head-MountedDisplay (HMD) 
-          Active 3D İnteractiveKinect
-          Neurotracker Lisanslı yazılım modülleri
 
 
“Kanadalı sporcuları olimpiyat oyunlarına hazırlarken, NEUROTRACKER’in yıllar içinde spor eğitimprogramlarıyla oldukça uyumlu olduğunu keşfettim. Algıyı geliştirdiği gibi müsabaka alanındaki zihinsel ön hazırlık için de oldukça ideal. Elit sporcularımız oyun akışını daha iyi okuduklarını, çarpışmalarıöngörebildiklerini, daha hızlı karar verebildiklerini ve en önemlisi de yoğun baskı altındayken kendilerine olan güvenlerini koruduklarını bildirmekteler. Performans hedeflerini geliştirmek isteyen profesyoneller için NEUROTRACKER gerçekten de gerekli bir araçtır.”

  
Pierre BeauchampPhD
MindsportPeakPerformance kurucusu ve Kanada Olimpiyat Komitesi Başkanı 

Ürüne ait görsel bulunamadı...
Ürüne ait video bulunamadı...
ShutDown