VÜCUT POSTÜR ANALİZ SİSTEMİ

 

PODATA: Kameralı Stabilometrik Foodboard olarak da adlandırılan cihaz, vücut ağırlığının dağılımını 1.metatarsal-5.metatarsal ve topuklara uygulanan yük ve basınçları tespit edip ölçebilecek 6 adet hareketli yük sensörü ile donatılmıştır. Bipodalic (çift ayak) tespit ve ölçüm özelliğine sahip olan PODATA her ayakaltında önceden belirlenmiş noktaları tespit eder ve kusursuz bir şekilde fotografik olarak analiz eder. Bu yük sensörlerinin her defasında uyumlu ve stabil hareketleri ölçümün her tekrarında güvenli sonuç vermesini garanti eder. Cihaz aynı zamanda tam vücut merkezinin uyguladığı yerçekiminin ve ilgili pozisyondaki vücut merkezinin çok küçük minimal hareketlerini ölçebilecek şekilde tasarlanmıştır. Kişinin postural davranışlarını belirleyen etkenleri tespit edebilir. Çift USB port ile PC’ye bağlanma özelliği vardır, 35kg ağırlığındadır, 135 kg maksimum çalışma ağırlığına sahiptir, 47 X 99 X 47cm ebatlarındadır.

GPS 400 (Premium Global Postural System): GPS 400, bir çok cihazın birleşmesinden oluşan entegre bir postür analiz istasyon sistemidir. Sistem Fotografik ve Stabilometrik analiz yolları ile postür analizi gerçekleştirir. 280 X 72 X 225 cm ebatlarındadır.

  1. Stabilometrik Platform (PODATA)
  2. Alüminyum ve Ahşap Tutunma Barları (PODOSTABİL)
  3. Aynalı Postür Görüntüleme Cihazı (LUX POSTURAL ANALYSER)
  4. Kontrol Ünitesi için kabin (DESKTOP)
  5. GPS 5.0 Software Version 5 yüklü PC


GPS 100 (Standart Global Postural System):
GPS 100, yine bir çok cihazın birleşmesinden oluşan entegre bir sistemdir. PODATA sisteminin alt versiyonu olan PODOSCOPE ile donatılmıştır. Ayak taban şeklini, uygulanan basıncı ve postür analizini PODOSCOPE içindeki 2 adet webcam aracılığıyla fotografik olarak yapmaktadır. Stabilometrik analiz için PODATA entegrasyonu yapılmaya uygundur. 280 X 72 X 225 cm ebatlarındadır.

 

Ürüne ait görsel bulunamadı...
Ürüne ait video bulunamadı...
ShutDown