BTS Anymov-Robotik Hastane Yatağı

ANYMOV hastalığın akut ve sub-akut fazında ve doğrudan hastane yatağında yatan hastalar için odaklanmış ve yoğun tedavi sağlayan ilk ve komple robotik sistemdir.

FELÇLİ HASTALARIN ERKEN MOBİLİZASYONU İÇİN ROBOTİK HASTANE YATAĞI

ANYMOV hastalığın akut ve sub-akut fazında ve doğrudan hastane yatağında yatan hastalar için odaklanmış ve yoğun tedavi sağlayan ilk ve komple robotik sistemdir.

Robotik teknolojinin katkısı; erken mobilizasyon, hastanın hareket yeteneği ve vücut pozisyonu (postür) iyileşmesini geliştirir. Hareketsizlik nedeniyle oluşan ikincil komplikasyonları önler. Robotik tedavi için tasarlanmış özel bir anti-dekübit yatak sayesinde bası yaralarını ve yatak yaralarını önler.

ANYMOV, isteğe bağlı olarak “Synchromyographic” aygıtı içerebilir. Bunun sayesinde kas aktivitesinin gözlemlenmesini ve ayrıca uzmanların hareketi oluşturmak için hastanın girişimini ve aynı zamanda da iyileşme beklenti verilerini görmesini sağlar.

İyileşmenin ileriki fazlarında, yatağı elektro-simulasyon amacıyla bir bisiklet Ergometresi (Cycle ergometer) ile donatmak mümkündür.

Avantajları ve uygulamaları

 

  1. Robot teknolojisi, rehabilitasyon süreçleri için gerekli bir destektir.
  2. Bu sistem homojen ve ölçülebilir tedaviler sunmaktadır. Rehabilitasyonun etkilerini ve fonksiyonel sonuçlarının nicel olarak edinilmesini sağlar ve talebin hızlı ve devamlı büyümesi nedeniyle, tedaviyi arttırmak için somut bir imkan sunar.
  3. Hareketsizliğe bağlı sekonder (ikincil) komplikasyonların önlenmesini sağlar (Bağ retraksiyonları, bedsore, solunum hastalıkları, derin venöz trombozu vs.)
  4. Postural ve fonksiyonel hareket iyileşmesi ve düşme riskinin ortadan kaldırılmasını sağlar,
  5. Artiküler proprioseptif stimülasyon sağlar,
  6. Terapatik egzersizleri özelleştirme ve kişiselleştirme imkanı sağlar,

Robotik sistem 13 motor yardımıyla çeşitli yönlerde hareket sağlayarak rehabilitasyon hastasının tedaviye erken katılımına olanak vermektedir. Robotik sistemin hareket yönleri ve hareket açısı aşağıdaki gibidir:

- Yukarı, aşağı (maksimum 105 cm-minimum 64 cm) ve yanlamasına (25°)
- Dik pozisyon (85°)
- Kalça açma (35°)- kapama
- Ayak çekme (15°)-itme (30°)
- Diz açma-kapama (5-110°)
- Sırt desteği (maksimum 90°)
- Baş aşağı pozisyon (-15°) (Trandelenburg Pozisyonu)

 

“Proprioseptörlerin ve ekteroseptörlerin stimülizasyonu sayesinde motor hareket görüntüsünün kayıt altına alınmasına izin verdiğinden pasif mobilizasyon motor hafıza üzerinde etkilidir”

 

ANYMOV,  rehabilitasyon ve terapide süreklilik gerektiren hastalarda, sinir sistemi hastalarında ya da uzun süreli hareket engeli olan felçli ve yatalak hastalar gibi çeşitli motor bozuklukları olanlara tavsiye edilir

 

- İnme,

- Kısmi Felç,

- Alzheimer hastalığı,

- Multi-infarctual ensefalopati,

- İhtiyarlık, Beyin dejenerasyonu, Demans,

- Parapleji,

- Tetraplejik,

- Parkinson hastalığı,

- Kronik solunum yetmezliği

- Şiddetli yeme bozuklukları

- Şiddetli bilinç bozuklukları

- Ağır yaralanmalar
- Kalça-diz protez ameliyatları sonrası
- Ön çapraz bağ ameliyatı sonrası

  • Be the first to review this product

WRITE YOUR OWN REVIEW

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Quality
Value
Price