OXYCAT High Altitude Yüksek İrtifa Sistemleri

Oksijen seviyesini ayarlayarak deniz seviyesinden 9.000 metreye kadar farklı irtifa seviyelerini simüle edebilir.

YÜKSEK İRTİFA – DÜŞÜK OKSİJEN SEVİYESİ ODA / ÇADIR SİSTEMLERİ
(HYPOXIC SYSTEM - High altitude Training Systems)

OXYCAT

High Altitude Yüksek İrtifa 

Yüksek İrtifa Sistem Sistemleri ne işe yarar?

 • Yüksek irtifa sistemleri, istenilen irtifa seviyelerini, oksijen seviyelerini ve diğer şartları hızlı ve kolay bir şekilde simüle edebilmektedir. Bu sayede, irtifaya uyum sağlamak için gereken süre kısalır ve performans artar.
 • İrtifanın basınca bağlı yan etkilerini ortadan kaldırır. Basınç değişimi, vücutta sıvı kaybına, kulak ağrısına, baş dönmesine, bulantıya ve diğer rahatsızlıklara neden olabilir. Yüksek irtifa sistemleri, basıncı sabit tutarak bu sorunları önler.
 • Seyahat ve konaklama masrafı gerektirmez. İrtifa kampı yapmak için uzak yerlere gitmek hem maliyetli hem de zaman alıcıdır. Yüksek irtifa sistemleri, istenilen yerde kurulabilir ve kullanılabilir.
 • Seyahat etmeye bağlı zaman kaybını önler. İrtifa kampı yapmak için uzun süreli seyahatler yapmak, sporcuların antrenman programlarını aksatabilir. Yüksek irtifa sistemleri, sporcuların günlük rutinlerini bozmadan irtifa antrenmanı yapmalarını sağlar.
 • Ekstrem zirve tırmanışlarında başarı şansını artırır. Dünyaca ünlü zirvelere tırmanmak için, önceden aklimatize olmak gerekir. Bu da, ciddi bütçeler ve zaman gerektirir. Yüksek irtifa sistemleri, zirve şartlarını önceden simüle ederek, tırmanışçıları hazırlar ve zirveye ulaşma olasılığını yükseltir.
 • Kişiye özel uygulama imkanı sunar. Aynı odada farklı irtifaları dakikalar içinde değiştirerek, her kişi ya da sporcunun ihtiyacına göre irtifa antrenmanı yapmasını sağlar. Böylece, herkes kendi performans seviyesine uygun bir şekilde irtifaya adapte olur.
 • Yüksek irtifa sistemleri, grup antrenmanlarını kolaylaştırır. Aynı konumda birden fazla oda oluşturarak, aynı anda farklı grup ya da münferit sporcuyu ihtiyacı olan irtifa şartlarını uygulamayı mümkün kılar. Bu sayede, takım çalışması ve koordinasyon geliştirilir.
 • Sakatlık sonrası toparlanmayı hızlandırır. Sakatlık nedeni ile irtifa kampını kaçıran sporcuların eksiklerini hızlıca tamamlamasını sağlar. Yüksek irtifa sistemleri, vücutta oksijen taşıma kapasitesini artırarak, iyileşme sürecini kısaltır.
 • Sosyal yaşamdan koparmadan hipoksi faydalarını sağlar. İrtifa kampı yapmak, sporcuların sosyal yaşamlarından ve günlük rutinlerinden uzaklaşmalarına neden olabilir. Bu da, mental olarak olumsuz etkileyebilir. Yüksek irtifa sistemleri, sporcuların normal yaşamlarını sürdürürken irtifa antrenmanı yapmalarını sağlar.
 • Metabolik değişimleri sağlar ve korur. İrtifa antrenmanı yapmak, vücutta oksijen kullanımını, kırmızı kan hücresi sayısını, kan hacmini, kapiller yoğunluğunu ve aerobik kapasiteyi artırır. Bu değişimler, performansı yükseltir. Ancak, bu değişimlerin sağlanması ve korunması için, irtifa antrenmanının sürekli ve düzenli yapılması gerekir. Yüksek irtifa sistemleri, yatırımı yapıldıktan sonra gerekli görülen zaman ve oranda kullanılabildiği için, bu değişimleri sağlar ve korur. Fiziki kamplarda ise, metabolizma değerlerinin optimum seviyeye ulaşması 4-6 haftaları bulabilir.
 • Yüksek irtifa sistemleri, irtifa hastalığı riskini azaltır. İrtifa kamplarında sporcular, irtifa hastalığı nedeni ile kısıtlı kamp döneminden bile %100 faydalanamayabilirler. İrtifa hastalığı, baş ağrısı, bulantı, kusma, yorgunluk, iştahsızlık, uyku bozukluğu, ödem, beyin kanaması ve ölüm gibi ciddi sonuçlara yol açabilir. Yüksek irtifa sistemleri, sürekli aklimatizasyon sağlamayı ve sporcuyu kademeli olarak hazırlamayı mümkün hale getirir. Böylece, irtifa hastalığı riski azalır.
 • Yüksek irtifa sistemleri, yıl boyu irtifa antrenmanı yapmayı mümkün kılar. İrtifa kampları, genellikle belirli dönemlerde yapılır. Bu da, irtifa antrenmanının etkilerinin zamanla kaybolmasına neden olabilir. Yüksek irtifa sistemleri, yıl boyu kamp dönemi beklenmeksizin her zaman tesis içinde irtifa antrenmanı yapmayı mümkün kılar. Böylece, irtifa antrenmanının etkileri sürekli olarak korunur.
 • Yüksek irtifa sistemleri, yüksek irtifa şartlarında gerçekleşecek spor müsabakaları için sporcuları irtifaya hazırlar ve müsabaka sırasında performans düşüşünün önüne geçmeyi sağlar. Yüksek irtifa şartlarında, oksijen seviyesi düşer ve performans azalır. Yüksek irtifa sistemleri, sporcuların bu şartlara önceden alışmalarını ve müsabaka günü daha iyi performans göstermelerini sağlar.
 • Be the first to review this product

WRITE YOUR OWN REVIEW

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Quality
Value
Price