Paletli Ergospirometrik Treadmill

ERGOSPİROMETRİK PALETLİ KOŞU BANTLARI 

Dünyanın önde gelen araştırma merkezlerinin gözdesi olan WoodwayKoşubantları’nın ortak ve en önemli özelliği benzersiz patentli “Slat-Belt”(Palet) teknolojisi ve ileri mekanik mühendisliği ile üretilmiş olmasıdır. Patentli çıta-kemer-teknoloji tasarımı, bilyalı rulmanlar üzerinde kayan dişli kayışla yönlendirilen koşu yüzeyi üst düzeyde darbe ve ses emilimi sağlar. Bu tasarım sarsıntısız, sabit ve doğru bir koşu hızına olanak tanır.

Bunun anlamı klasik konvansiyonel Koşubantları ile mukayese edildiğinde dizlere, eklemlere ve tendonlara uygulanan şok miktarının %90 oranında azalması, yumuşak hız geçişleri, çok düşük enerji tüketimi,düşük bakım ve onarım maliyetleridir. Logosunda yer alan "FortheLong Run" cümlesinin tam anlamı da budur.Her modele ait farklı opsiyon seçenekleri ile WoodwayPaletli Sistem Koşubantlarıaçık ara özgünlüğünü korumaya devam etmektedir.

Woodway sistemlerinde Nabız ölçümü için ön tutma barı üzerinde 2 adet sağlı sollu el ile kavrandığında kullanıcının nabzını ölçen sistem bulunmaktadır. Kullanıcının nabız hareketleri (Heart Rate) ekranda görülebilir.  

Woodwaykoşubantlarının bazı modellerinde “Dinamik Mod” özelliği bulunmaktadır. Kullanıcı bu dinamik modu aktif hale getirip cihazın motorunu devre dışı bırakarak koşubandını manuel olarak da kullanabilir. 

WoodwayPaletli Sistem Koşubantları, Desmo, Mercury, Path, Elite, Pro, PPS MED, ELG, Force ve Curve gibi modelleri ile eşsiz bir ürün yelpazesi sunmaktadır.
DESMO, MERCURY gibi modeller yarı profesyonel kullanım amacıyla geliştirilmiştir. 0-15% eğim aralığı,  0-20 kmh hız ve 2-5hp güce sahiptir. 

ELG ve FORCEyüksek performans kullanımına dönük olarak spor bilimcilerin ve eğitmenlerin yüksek beklentilerini karşılamak amacıyla üretilmiştir. ELG modeli Over-Speed antrenmanlar için (-5% +35%) eğim aralığına ve 0-40/kmh hız yeteneğine sahiptir. Sürekli 5hp ve Max.15hp güç üretebilir. 

FORCE modeli performans sporlarının gerektirdiği performans analizleri için hız,güç ve dayanıklılık sistemidir. Motorsuz, Slat-Belt koşu yüzeyi sadece koşucunun kendi performansı ve ürettiği kinetic güç ile hareket eder. Sisteme entegre manyetik fren mekanizması yaklaşık 7-70 kg aralığında bir direnç oluşturma özelliğine sahiptir. Bu sayede kişinin fiziksel durumuna ait en ince ayrıntılar analiz edilebilir.

CURVE modeli de yine Force modeli gibi motorsuz ve sadece sizden güç alan bir alettir.

Ayrıca tedavi ve rehabilitayon amaçlı kullanıma dönük PPS MED modeli de dünyanın önde gelen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezlerinde efektif şekilde kullanılmaya devam edilmektedir. 

WOODWAY Paletli Sistem ErgospirometrikKoşubantları 330.000 km’ye varan kullanım ömürleri ile Dünyanın 1 numaralı paletli sistem ergospirometrik koşu bantları olma özelliğini sürdürmektedir. 

Ürüne ait video bulunamadı...
ShutDown