Statik / Dinamik Denge ve Rehabilitasyon Test Sistemi

AKTİF DİNAMİK/STATİK STABİLOMETRİK DENGE PLATFORMU

VERTİGOMED GEA HD, piyasada bulunan en komple dinamik aktif çözümdür. Propriyoseptik, Nöro-Musküler ve denge rehabilitasyonunda
en yenilikçi ve sofistike sistemdir. Hasta etkileşimi için özel HD çözünürlüklü ekranı ile “İlk Robotlu Dinamik StabilometrikPlatform”dur.


Çok yönlülüğü sayesinde GEA HD tüm yaşlar ve fiziki kondüsyon seviyeleri için tavsiye edilmektedir. İlerleyici seviyeleri ilk rehabilitasyon
aşamasından atletik (spor) performansının sabit gelişme aşmasına kadar kullanıma izin vermektedir. GEA HDPlatformu, hem monopedalik (tek ayak)
hem bi-pedalik(çiftayak) şekilde olmak üzere Statik, Pasif ve Aktifmodda kullanılabilir. Entegrasyon özelliği olan EMG cihazlarıyla uyumlu çalışabilir.


AKTİF DİNAMİK STABİLOMETRİ
GEA HD
’nin kalbi olan platform, programlanabilir yoğunluktaki pertürbasyonlar oluşturabilir aktif bir “pnömatik süspansiyon” sistemidir.
Postüralosilasyonlar ve kas aktivitesi platform hareketi ile senkronize edilmektedir. Sofistike bir algoritma stimulidestailizasyonu ile ortaya çıkan
postüral reflekslerin detaylı değerlendirmesini tamamlar. Veriler kolaylıkla dışa aktarılabilmekte ve diyagnoz ve araştırma amaçları için kullanılabilmektedir.


MOTO-ALGISAL REHABİLİTASYON

GEA HD platformu, multi-faktoryaldeğelendirme ile hastanın postüral adaptasyonunun anlaşılmasınaimkan verir. Yazılım sonuçlarını işler ve uzmana
görsel vestibüler ve propriyoseptif algı dahil algısal motor rehabilitasyon programını hazırlama fırsatı verir.


GEA HD,
yaşlılarda düşme riskleri, statik ve dinamik stabilometrik platform ile analiz ve risk azaltma protokol önermelerinde ve klinik denemelerde araştırma amaçlı olarak halihazırda kullanılmaktadır.


- Düşme riski değerlendirmesi ve özel kondüsyonlama programları,
- Nöro-Musküler kontrol ile bağlantılı hareket bozuklukları,
- Fonksiyonel Vestibular yetersizlik analizi
- Prostetik Rehabilitasyon,
- Bağ doku burkulma ve incinmeleri ile bağlantılı Ortopedik Rehabilitasyon,
- Çekirdek ve Lumbar Stabilizasyon stratejileri geliştirme,
- Kafa travmaları öncesi ve sonrası görüntüleme,
- Anti-Neoplastik ilaç ve Farmakoloji araştırmaları,
- Spor hekimliği, Adli Tıp, Fizik Tedavi ve Nörolojide kullanılmaktadır.

DENGE ANTRENMAN PRO
, kontrol konsolündenspesifik egzersizler yedi farklı zorluk ve yoğunluk seviyelerinde ayarlanabilir.
- Temel stabilitenin geri kazanılması,
- Vestibüler rehabilitasyon,
- Propriyoseptif rehabilitasyon,
- Eklemler, bilek, kalça ve gövde hareketliliğin geri kazanılması.


BALANCE TRAINER
(Denge Çalıştırıcı) PRO, kişiselleştirilmiş hedefe ulaşma egzersizlerinin ayarlanmasına imkan verir ve terapiste hasta için en uygun rehabilitasyon programını yaratmak için geniş bir imkan bırakır.


V-CAPTURE PRO,
stabil ve stabil olmayan koşullarda görsel girişli ve girişsiz koşullarda komple postüral değerlendirme imkanı vermektedir. GEA HD ile standart olarak ölçülen parametreler ; Sallanma Alanı, Salınım Yolu, LFS, Romberg Endeksi, FFT, Güç spektrak yoğunluğu, DFA, Vertigo Denge Testi.
  • VertigosportGEAHD

ShutDown