TUR-ISOFORCE İzokinetik Test ve Değerlendirme Sistemi

İSOFORCE İzokinetik sisteminin en önemli avantajları fonksiyonel hızlarda her ekleme özgü hareket yaptırma olanağı vermesi, kas gücü ve toplam iş değerlerinin objektif biçimde ölçülebilmesidir.

İSOFORCE İZOKİNETİK TEST VE EGZERSİZ SİSTEMİ
İSOFORCE İzokinetik sisteminin en önemli avantajları fonksiyonel hızlarda her ekleme özgü hareket yaptırma olanağı vermesi, kas gücü ve toplam iş değerlerinin objektif biçimde ölçülebilmesidir.
İSOFORCE İzokinetik sistem; İzokinetik egzersiz programlarının yanı sıra İzotonik güçlendirme, İzometrik güçlendirme ve pasif egzersiz protokollerini de içerir. İSOFORCE İzokinetik Test ve Egzersiz Sistemi ile sporcuların/hastaların kas kuvvetinin objektif olarak ölçülmesi ve sonrasında uygun egzersiz programlarının belirlenerek antrenman/tedavi protokollerinin oluşturulması, tedavi öncesi ve tedavi sonrası değerlendirmeler ile hastanın tedaviye cevabının değerlendirilmesi sağlanır.
İSOFORCE, farklı direnç modlarını bağdaştıran sofistike rehabilitasyon ve ölçme sistemidir. 20’den fazla eklem hareket modeli için kullanılabilir. İSOFORCE’un olağanüstü egzersiz ve terapi perspektifi, Rehabilitasyon ve Fizik Tedavi Merkezleri, Spor Klüpleri, Sağlıklı YaşamMerkezleri, Araştırma Enstitüleri ve Üniversitelerde çok kıymetli bir araç olduğunu kanıtlamıştır.
İSOFORCE Direnç Modları
- İzokinetik
- İç merkezli/İçmerkezli
- İçmerkezli/Dış merkezli
- Dışmerkezli/Dışmerkezli
- Dışmerkezli/İçmerkezli
- Devamlı Pasif Hareket (CPM)
- İzometrik - İzotonik
MODELLER
Diz:
- Ekstansiyon (germe) / Fleksiyon (esnetme) (oturarak) - Ekstansiyon (germe) / Fleksiyon (esnetme) - Tibiaİnternal / Eksternal Rotasyon
Ayak Bileği:
- Plantar / Dorsofleksiyon - İnversiyon / Evorsiyon
Kalça:
- Ekstansyon / Fleksiyon
- Adüksiyon / Abdüksiyon
- İnternal / Eksternal Rotasyon
Bilek:
- Ekstansiyon / Fleksiyon
- Radiyal / Ulnardeviasyon
Önkol:
- Pronasyon / Supinasyon
Dirsek:
- Ekstansiyon /Fleksiyon
Omuz:
- Adüksiyon / Abdüksiyon
- Ekstansiyon / Fleksiyon
- Adüksiyon / Abdüksiyon
Yatay - Eksternal / intern rotasyon(farklı pozisyonlar mümkün)
Gövde:
- Ekstansiyon / fleksiyon (opsiyonel)
- Çalışma Simülatörleri (opsiyonel)
İSOFORCE ile Nöromüsküler test kolaylıkla okunabilen ve yorumlanabilen kapsamlı raporlar oluşturur. Geniş çeşitliliğe sahip mevcut modlar ile güç, dayanıklılık, çalışma veya pastisite seviyesi değerlendirilebilir. İSOFORCE spesifik veya realistik rehabilitasyon veya egzersiz hedeflerini ayarlamaya ve ilerlemeyi kaydetmeye yardımcı olur.
Tedavi Etme ve Etkinleştirme Hareket sırasını yeniden kurar, koordine eder, uzatır, güçlendirir, yetki verir ve mukavemet sağlar.
Farklı egzersiz modları her rehabilitasyon prosedürünün her aşamasında sistemi elverişli hale getirir. Hangi tip kas kontraksiyonunu(Eşmerkezli/Dışmerkezli) veya egzersiz modunu (İzometrik, İzotonik, İzokinetik, CPM) benimserseniz benimseyin – İSOFORCE bunların tamamını uygulama imkanı sunar. Değerlendirme ve Koruma Elde edilen ilerleme egzersiz veya rehabilitasyon programınız esnasında görüntülenebilir. Sporcunuzu spor sezonunda yeniden değerlendirirken egzersiz yönetimini sağlar ve sakatlanma oranını düşürür.
Teknik Özellikler
ROM : 360°’ye kadar
Maksimum Azami Tork:700 Nm
Açısal Hız: 0,5 - 500°/s
Dinamometre Tipi: Servo Motor
Fonksiyonel Özellikler Dinamometre :
Elektrikli yükseltme,Tilt (yana eğim),
Dönme Sandalye: Yatay çevirme için elektrikli hareket, oturma kısmı için/arka koltuk eğimi, otuma kısmı tilt (yana eğim), dönme
Bilgisayar İşletim Sistemi : Windows 7 CPU: Intel® Monitör: 19 ‘’ LCD veya Dokunmatik (opsiyonel)
Ölçüler: 2000 /700/1700 mm Ölçüler (koltuk yatay ): 2600/700/800 mm
  • Be the first to review this product

WRITE YOUR OWN REVIEW

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Quality
Value
Price