KABLOSUZ ATALETSEL SENSÖRLÜ 3D HAREKET ANALİZ SİSTEMİ

F.A.B. Sistemi, (Functional Assessment of Biomechanics™) Dünyanın ilk Full Body (tüm vücut) kamerasız ataletsel sensörlü hareket analiz sistemidir. Bu üstün yenilikçi teknoloji kameraların görüş açıları içinde kalma zorunluluğu olmadan serbest hareketler ile kablosuz hareket analizi gerçekleştirmeye imkan tanır.

F.A.B. Sistemi, her biri çok hassas akselerometre, jiroskop ve manyetometre ile donatılmış 17 âdete kadar arttırılabilen internal sensörlerden oluşan tamamen kablosuz hareket analiz sistemidir. (Full Body Wireless Motion Capture System) Vücudun belli eklemlerine yerleştirilen bu hassas sensörler gerçek zamanlı olarak her çeşit açısal değişimleri algılayarak grafiksel ve biomekanik bir animasyon yaratır. Kolay ve kullanıcı dostu yazılımı sayesinde tüm sensörlerden alınan bütün kinematik ve kinetik datalar gerçek zamanlı olarak seçilebilir grafiksel görüntülere dönüşür. Tüm sensörler elbise altına veya üstüne yerleştirilebilir.


F.A.B. Sisteminin kullanımı oldukça kolay ve hızlıdır. Gerekli özelliklerde bir Laptop ile 5 dk. içinde gerçek zamanlı veri almaya başlayabilir, 2 saatlik tam şarj ile 8 ile 10 saate kadar kesintisiz kayıt yapabilir. Gerçek zamanlı gözlem istenmediğinde sistem içinde yer alan Data Logger ile de dataları alabilir ve daha sonra laptop’a bağlanmak üzere analiz ve animasyon gerçekleştirebilir. Bu özelliği F.A.B sistemini mevcut olan en esnek kullanıma sahip ataletsel sensörlü hareket analiz sistemi haline getirmiştir. Tüm gerçek test görüntüleri video kameraya kaydedilebilir ve yaratılan animasyon ile senkronize olarak aynı anda izlenebilir. Tüm F.A.B. dataları ve sonuçları güncel ve popüler programlar ile çıktı olarak alınabilir. (Excel, CSV, PDF, vs)


F.A.B. Sistemi, tamamen portatif ve hafiftir, özel taşıma çantası ile istenilen yere kolayca taşınabilir. Sensör boyutları 40mm x 35mm x 10mm dir. İç mekanda (İndoor) veya dış mekanda (outdoor) her ortamda kullanılabilir. Kameralı Hareket Analizi Sistemlerinin doğası gereği kullanılamadığı her alanda (Bisiklet, Kayak veya Atletizm vs.) kullanılmaktadır.

Sistem Paketleri:

13 Sensör Paket: 2 Ön kol, 2 Üst kol, 1 Baş, 1 Gövde, 1 Pelvik, 1 Uyluk, 2 Üst bacak, 2 Alt bacak, 1 Taban Ağırlık ve Kuvvet Sensörleri

17 Sensör Paket: 2 El, 2 Ayak, 2 Ön kol, 2 Üst kol, 1 Baş, 1 Gövde, 1 Pelvik, 1 Uyluk, 2 Üst bacak, 2 Alt bacak, 1 Taban Ağırlık ve Kuvvet Sensörleri


Sistem, Spor Hekimliği ve Araştırmalarında, Klinik ve Rehabilitasyon alanlarında, Film Endüstrisinde, Ergonomi çalışmalarında ve Endüstriyel Dizayn alanlarında güvenilir olarak kullanılmaktadır.


Üstün Özellikler:

  1. 100 Hz örnekleme frekansı
  2. Her yöne 20 metre kablosuz data transfer menzili
  3. Memory Card’lı Data Logger (PC ye ihtiyaç duymadan çalışma için)
  4. Ağırlık Dağılım ve Basınç Sensörü
  5. Gerçek zamanlı olarak sarf edilen güç, akselerasyon, ROM (range of motion) açı, kuvvet vektörleri, tork, taban basıncı/ağırlığı ve iş yükü analizleri
  6. Seçilebilir Avatarlar ile değişken grafik ve animasyon özelliği
  7. Animasyon ve gerçek görüntüyü aynı anda izleyebilme özelliği
  8. Hareket paternini 3 farklı açıdan görüntüleme özelliği
  9. Hijyenik ve yıkanabilir sensör bantları
Ürüne ait görsel bulunamadı...
Ürüne ait video bulunamadı...
ShutDown