TECNOBODY PK252 İzokinetik Denge Ölçüm Sistemi

İzokinetik Denge Ölçüm Sistemi çift ayak propriyoseptif denge değerlendirmesinin mükemmelliğini temsil eder.

PK252 İzokinetik Denge Ölçüm Sistemi

İzokinetik Denge Ölçüm Sistemi çift ayak propriyoseptif denge değerlendirmesinin mükemmelliğini temsil eder.

PK252 sistemlerinin içinde yazılım üzerinden kontrol edilen 50 farklı seviyede platform kontrol imkanı bulunmaktadır. 1-10 arası seviyeler monopedal çalışmalar için ideal kullanım imkanı sunarken; 1-50 arası seviyeler bipedal propriyoseptif çalışmalar için geniş çalışma aralığı sunar.

Hareketli denge platformu, havalı pistonlu servo motorlarla çalışmaktadır. Otomatik motor kilitleme fonksiyonu sayesinde sistem anında dinamik ölçümden statik ölçüme geçer. (Romberg testi, C.o.P. salınımı, v.b. örnekler gibi).

Bir başka patentli özellik ise stabilsizlik kontrol sistemidir. Hareketli platformun dengesi, kişinin ağırlığı ve stabil olmama katsayısına göre otomatik olarak ayarlanır. Platform her hastaya aynı direnci uygulamaz. Böylece her kişi kendi ağırlığına göre direnç uygulayan bir platformda ölçüm yapar. Bu özellik farklı kilolardaki hastaların da ölçüm sonuçlarının karşılaştırılabilmesini sağlamıştır.

Rahat ve çok sağlam destek kolları son derece güvenli dinamik testler yapılmasını sağlar.

Monoaxial (tek eksenli) Çalışmalar

Tek eksenli çalışmalar her propriyoseptif tedavi seviyesindeki hastalar için idealdir. Hasta her iki ekseni bağımsız olarak kontrol etmeye başladığında çok eksenli bipedal çalışmalara geçmeye hazırdır.

Gövde Sensörü

Prokin gövde sensörü tüm tecnobody denge sistemleriyle uyumludur. Gövde sensörü kişinin ön-arka ve sol-sağ salınımlarını çok hassas olarak kaydeder. Dik konumdaki propriyoseptif egzersizler esnasında sensör gövde kontrolünü değerlendirerek kişinin iyi çevre kontrolü hakkında bilgiler verir.

Pelvik Modül

30 farklı seviyede ayarlanabilen pelvik modül sayesinde oturarak denge ölçümleri ve egzersizlerinde literatürdeki en hassas ve ayrıntılı ölçümleri sunar.

EMG Modülü

EMG Modülü PK252 sistemine kablosuz olarak bağlanır. EMG sinyalleri denge platformundan gelen verilerle gerçek zamanlı ve senkronize olarak aynı veritabanına kaydedilir.

PROKİN YAZILIMI

Pro-kin sistem yazılımı, kullanıcı dostu olup kolay kullanımlıdır.

Yazılım dinamik ve statik değerlendirme testleriyle hastanın dengesini ve propriyoseptif durumunu tespit eder.

Yazılım, test sonuçlarına göre hastanın zayıf olan sektörlerini geliştirmek için otomatik tedavi protokolleri uygulatır. Yapılan testler ve uygulanan protokoller hastanın bilgileriyle beraber saklanarak, hastanın gelişimi sürekli takip edilir.

Örneğin; bir test evresinden sonra, yazılım otomatik olarak, her tek hareketin  verilerini tedavi süresi boyunca kaydedebilmektedir. Test sonrasında ise, yazılım programında yüklü olan dosya sayesinde, herhangi bir kontrol yada kıyaslama sırasında depolanan bilgileri gösterebilir.

Propriyoseptif değerlendirme modülü

Prokin yazılımının çekirdek program modülüdür. Test kullanıcıya hastanın algısal yeteneğinin objektif bir değerlendirmesini yapar. Yazılım hem genel hem de sektörel değerlendirme yapma fonksiyonuna sahiptir.

Yazılımda; hastanın salınımını, uyguladığı yükü, uygulanan yükü ve hastanın hareketlerini gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

Sistemin önemli bir özelliği de kullanıcıya istediği kadar protokol oluşturabilme seçeneği sunmasıdır Kullanıcı hastaya özel protokoller oluşturup, protokollerin zorluk seviyesini dilediği gibi arttırıp azaltabilir.

Hasta Kayıt veritabanı modülü, her hasta için klinik kartlar oluşturulmasını sağlar. Her hastanın gerek kendi testleri arasında gerekse diğer hastaların testleriyle karşılaştırılmasını kolaylaştırır.

Ayrıca sistem de düşme riski parametresi ölçümleri vardır. Test sonunda, yazılım hastaları yüksek düşme riskli, orta düşme riskli ve alçak düşme riskli olarak sınıflandırır. Düşme risklerini Kırmızı, Sarı ve Yeşil olarak grafiksel sütunlar  şeklinde renklendirir.  Kırmızı (Yüksek düşme riskli- denge sorunlu), Sarı (orta düşme riskli- sağlıklı denge) ve Yeşil (alçak düşme riskli – İdeal Denge)

Biofeedback Oyunlar

Birçok farklı biofeedback oyunları sayesinde kullanıcının dikkatini tüm egzersizlerde optimum seviyede tutabilirsiniz.

TecnoBody Merkezi Kontrol Sistemi

Tecnobody anahtar sistemi, Tecnobody’nin ürettiği tüm sistemlere entegre olup Omuz Robotu, İzokinetik Denge, Functional Line vb. hangi sisteme yerleştirirseniz onun protokollerini otomatik olarak uygulatır ve kişinin verilerini hafızasına kaydeder.  Kart ana sisteme takıldığında tüm verileri detaylı karşılaştırılmalı olarak otomatik rapor halinde sunar.  Böylece kullanıcının tüm parametrelerini tek bir veritabanı üzerinde karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz.

Teknik Özellikler

Boyutlar: 1700×1200 mm

Yükseklik:1800-2000 mm

Ağırlık:      135 kg (297 lb)

110×110 cm Destek Barları

Her kullanıcıya uygun 23 cm alçak çıkış yüzeyi

Platform Açı Ölçümleri +/- 15 °

Platform açı hassasiyeti        0.5 °

Platform açı rezolüsyonu      0.2 °

Gövde Sensörü Açı ölçümleri         +/- 30 °

Gövde sensörü Açı hassasiyeti       0.5 °

Gövde sensörü Açı rezolüsyonu     0.1 °

Oturarak Açı Ölçümleri +/- 15 °

Oturarak Açı hassasiyeti       0.5 °

Oturarak Açı rezolüsyonu      0.2 °

Hassas Gövde sensörü

50 farklı seviyede platform sertlik ayarı

Ağırlığı istenilen sektöre dağıtma fonksiyonu

EMG sistemleriyle Entegre çalışma

LCD Ekran: Robotik Kollu 20¨ Dokunmatik Renkli LCD (1600*900 piksel)

Ölçüm Hassasiyeti: 0.01 Kg

Hasta Test Kapasitesi: 18 – 180 kg arası

Ayarlı Taşıma Kollarıyla Her hastaya uygun test imkanı

Sınırsız sayıda monitör ve Projektör bağlantı imkanı Opsiyonel

Ayarlı Kollu ve Tekerlekli stand opsiyonu

Eğim: Tüm yönlerde ±15 derece

Stabilsizlik Katsayısı ve Çözünürlük: 1-50 ile 50 gr

Çalışma Frekansı ve Örneklem Hızı: 20 Hz

Sistem algılama Yüzeyi: 550 mm

Taşıma Kapasitesi: 210 Kg

Statik ve Dinamik Ölçümler,  Statiğe geçişte otomatik kitlenen platform

İstenilen ekseni kilitleme fonksiyonu, 50 farklı düzeyde platform kontrolü

CSMI Cybex İzokinetik Sistemleriyle entegre çalışma

Güvenlik Sertifikası 93/42/CE – EN 60601-1 CLASS I Tip B


  • Be the first to review this product

WRITE YOUR OWN REVIEW

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Quality
Value
Price