COSMOGAMMA ALFA Stabilometrik Platform Denge Ölçüm Sistemi

ALFA Stabilometrik Platform, Statik durumlarda yere olan reaksiyon kuvvetlerini ve denge durumlarını ölçmeye yarayan modern bir cihazdır.

ALFA Stabilometrik Platform, Statik durumlarda yere olan reaksiyon kuvvetlerini ve denge durumlarını ölçmeye yarayan modern bir cihazdır. ALFA platformu “Strain Gauge” (gerilme ölçüm sensörleri) kullanarak ölçüm ve analiz yapabilen bir cihazdır. Platformun her bir köşesinde (dört adet) Strain Gauge Sensörleri bulunur. Platforma veya platformun ortasına (COP) Center of Pressure yapılan herhangi bir baskı bu sensörlerin gerginlikleri aracılığıyla ölçülür analiz edilir ve yazılıma aktarılır.

ALFA Stabilometrik Sistemi:

Ortopedi
Nöroloji
Rehabilitasyon
Spor Hekimliği ve Spor Araştırmaları
Sebebi bilinmeyen denge durum bozuklukları
Geriatri ve çocuklarda

ALFA STABİLOMETRİK PLATFORM;
Hasta Ölçümlemesinde ve Egzersiz esnasında;
Statik durum ölçümlemesi (Romberg Testi- Sarhoş sürücü testi), Dinamik durum ölçümlemesi (Stabilite Limitleri) ve Ağırlık Dağılımı Testine ve 7 adet programlanmış görsel biofeedback sağlayan protokole ve 1 Video oyununa sahiptir. (Pendulum, Paths, Hunt, Tracking, Colors, Stability, Weight Distribution + 1 Video Game)

RAPORLARDA GÖRÜNTÜLENEN PARAMETRELER:
Test adı – Stabilometrik / Dinamik
Zaman
Deviasyon zamanı – X ve Y akslarındaki salınım
Göz açık – Göz Kapalı tüm denge değerleri
Protokollerde ve oyunlarda erişilen, başarılan hedefler, başarılamayan hedefler ve bunların tüm teknik sonuçları ve analizleri
  • Be the first to review this product

WRITE YOUR OWN REVIEW

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Quality
Value
Price