TENSIYOMIYOGRAFI (TMG)

Tensiyomografi (kısaca TMG) kas kontraksiyon hızını ve kas sertliğini tam olarak ölçen, kanıta dayalı bir yöntemdir. Performans, spor hekimliği ve araştırmalarda kullanılır.

Tensiyomografi (kısaca TMG) kas kontraksiyon hızını ve kas sertliğini tam olarak ölçen, kanıta dayalı bir yöntemdir. Performans, spor hekimliği ve araştırmalarda kullanılır.

PERFORMANS

Eğitim planlarını bireyselleştirme.

Sporcuların profillerinin hazırlanması

Sakatlanmaları önleme

Kinetik zincirlerdeki zayıf bağların tespiti

Hazırlıklı olmayı izleme

TMG, sporcunun kas profilini çıkarır, böylece hangi kasların daha hızlı, güçlü olması gerektiği veya belirli bir kasın rahatlamasına gerek duyup duymadığınız hakkında bilgi elde edersiniz.

Koçlar, performansı ve tarama risklerini artırmak konusunda onları zorlayan ihtiyaçlarla karşı karşıyadırlar. TMG, sporcular hakkında ayrıntılı ve niceliksel bilgiler sunarak antrenörlerini destekler.

SPOR HEKIMLIĞI

Fonksiyonel kas bozukluklarını objektif olarak değerlendirmek.

Oyun kararlarına dönme (tahminler değil)

Riskleri yönetme

Tarama ve değerlendirme

Rehabilitasyon izleme

Tıp uzmanları, risklerin taranması, temassız yaralanmaları azaltma ve oyuna geri dönüşün tekrar yaralanmaya neden olmamasını sağlamak gibi zorlu yükümlülüklere sahiptirler. TMG bu üç sorunu hızlı, hassas ve objektif bir şekilde çözebilir.

ARAŞTIRMA

Görünür bilimsel yayınlar için destek.

Akut ve kronik kas değişikliklerinin teşhisi

Kas kompozisyonunun invaziv olmayan şekillerde belirlenmesi

Bölgesel kas yorgunluğunun tespiti

Tensiyomiyografi, dünyanın en prestijli araştırma kurumlarının bazıları tarafından kullanılmakta ve kasın kasılma / rahatlama kapasitesinde akut veya kronik değişiklikler tespit etmelerine yardımcı olmaktadır. Belirli bir yayında sunulan bilgilerin yeniliği, ilgi düzeyi ve güvenilirliği, etkisini önemli ölçüde etkiler. Tensiyomiyografi, 100'den fazla bilimsel makalede kullanılmıştır.

  • Be the first to review this product

WRITE YOUR OWN REVIEW

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Quality
Value
Price