BTS SPORTLAB Hareket Analiz Laboratuvarı

BTS SPORTLAB, Amatör/Profesyonel tüm sporcuların fonksiyonel değerlendirmesi amacıyla rakamsal yollarla onun fiziği ve biyo-mekanik özelliklerinin bilinmesine imkan sağlayan önemli bir sistemdir.

SPORCUNUN FONKSİYONEL DEĞERLENDİRİLMESİNE YÖNELİK

HAREKET ANALİZİ LABORATUVARI

 

BTS SPORTLAB, Amatör/Profesyonel tüm sporcuların fonksiyonel değerlendirmesi amacıyla rakamsal yollarla onun fiziği ve biyo-mekanik özelliklerinin bilinmesine imkan sağlayan önemli bir sistemdir. BTS SPORTLAB ile sporcular, performansları iyileştirmek, bireysel antrenman programlarını planlamak, atletik özelliklerindeki eksiklikleri tanımlayıp düzeltmek ve spor yaralanmaları riskini köklü bir şekilde azaltmak için bilimsel bir desteğe sahiptirler.

BTS SPORTLAB her bir sporcunun kas-iskelet durumunun, motor stratejilerinin ve zaman içerisindeki ilerlemesinin değerlendirilmesi için objektif ve rakamsal bilgiler sağlar. Opto-elektronik teknolojilere ve kablosuz cihazlara dayalı sistem invaziv değildir. Bu şekilde hareketin tam özgürlüğü sağlanmıştır, sporcu, her türlü sportif hareketi kısıtlamasız veya sınırlamasız yerine getirebilir.

Toplanan tüm bilgiler profesyonel takımlar için kilit faktör haline gelen aşırı yüklenme nedeniyle oluşacak sakatlık riskini azaltarak her sporcu için ayrı ayrı fiziksel antrenman düzeni yapılandırılmasına imkan verir.

 

BTS SPORTLAB bilhassa bir sakatlık geçiren sporcunun iyileşme stratejilerinin tanımlanması için faydalıdır.

 

Sistem şunlara izin vermektedir:

- Uygulanacak en iyi tedavinin tanımlanması, (iyileştirici program, ameliyat vs.)

- Zaman içerisindeki iyileşme etkilerinin izlenmesi,

- Aktivitelere ve yüklemelere erken başlanması nedeniyle nüksetmelerin önlenmesi için tam

iyileşmenin ne zaman sağlanacağının belirlenmesi,

 

BTS SPORTLAB 4 kilit-faktöre dayalı olarak fonksiyonel ve entegre değerlendirme yapılmasına imkan tanır:

 

1) Duruş

Duruş analizi, doğru vücut pozisyonundaki muhtemel değişiklikleri vurgulamayı amaçlar, çünkü bunlar sportif performansta sakatlanma riskinin artması ile sonuçlanarak aşırı yüklenme sonucunda kronik ağrı ve eklem hareketliliğinde kayıplara neden olabilmektedir. Duruş analizi, kas dengesizliğinin, ayak desteğinin, omurga değerlendirmesi ile fonksiyonel iyileşmeyi güçlendirerek bir rehabilitasyon yolunun tasarlanmasına imkan tanır.

2) Hareket

Hareket analizi, farklı hareketleri gerçekleştirme kapasitesinin doğrulanmasına ve vücut yapısının, koordine ve proprioseptif bileşenlerin geliştirilmesi ile bu hareketlerin verimliliğinin sağlanmasına imkan verir. Bir hareketin analiz edilmesi, her defasında herhangi bir vücut kısmının doğrusal veya açısal olarak kaldırılmasını karakterize eden pozisyonun ve hızın bireyselleştirilmesi anlamına gelmektedir. Sportif hareket, böylece optimize edilmesi için kinematiğine, dinamiğine ve kas güçlendirme bileşenlerine kadar açılabilir ve analiz edilebilir. Ardından sporcunun performansı incelenip geliştirilebilir.

3) Kas aktivitesi

Dinamik elektromiyografik analiz, kas zincir aktivasyonunun fonksiyonel değerlendirmesinin non-invaziv bir şekilde gerçekleştirilmesine imkan verir. Teknik ve sportif bir hareketin yapılması esnasında kas aktivasyonun anı, süresi ve kapsamı hakkında bilgiler sağlanmaktadır.  

4) Kuvvetler

Kuvvetlerin analizi, bir deneğin yürüme, koşma ve sıçrama esnasındaki dinamik davranışının değerlendirilmesine imkan tanır. Kuvvetler reaksiyonunun akabinde alt ekstremite eklemlerine olan aşırı yüklenmenin önlenmesine veya kısıtlanmasına imkan vermektedir.

 

BTS SPORTLAB şu bileşenlerden oluşan multifonksiyonel bir sistemdir:

 

8 X Kızılötesi (İnfrared) DX 7000 Video Kamera (360 derece konumlanma)

3 X BTS VİXTA TVC Video Cam

8 X Sensörlü Zemin (Kuvvet Platformları)

16 X Kablosuz Problu FreeEMG 300

BTS EMG Analyzer yazılım

BTS Digivec uygulama yazılımı

BTS SMART Performance yazılım

BTS SMART Analyzer yazılım

BTS SMART DX Core Data Station / Veri İstasyonu

Moduler Walkway

BTS EMG El Ünitesi

BTS Full HD Monitörler

EMG takma Aygıtı

  • Be the first to review this product

WRITE YOUR OWN REVIEW

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Quality
Value
Price