CATAPULT VECTOR X7/S7 GPS Sistemi

CATAPULT, tek bir cihazda GPS, 3D Akselerometre, 3D Manyetometre, 3D Jiroskop, Pedometre ve ANT+ barındıran hassas sensörler entegre edilmiş ileri teknoloji ürünü bir fiziksel aktivite ölçüm ve analiz sistemidir.

CATAPULT, tek bir cihazda GPS, 3D Akselerometre, 3D Manyetometre, 3D Jiroskop, Pedometre ve ANT+ barındıran hassas sensörler entegre edilmiş ileri teknoloji ürünü bir fiziksel aktivite ölçüm ve analiz sistemidir. Sistem, taktik, kinematik ve fizyolojik verilerin gerçek zamanlı ve sürekli iletimini sağlar. Amatör/Profesyonel her spor branşında, koçlar/antrenörler, sporcular, bio-mekanik araştırmacılar, sağlık personeli, fizyoterapistler ve spor federasyonları tarafından efektif olarak kullanılmaktadır.

CATAPULT, antrenmanlarda ve çalışmalarda, egzersiz programları üzerinde zengin veri toplama özelliği ile teknik ve taktik çeşitlilik sağlamada komple ve profesyonel bir kontrol sağlar. Bas-çalıştır-kaydet özelliği ile basit kullanımı sayesinde kullanıcı dostudur. Çok küçük ve hafif (67 gram) olmasının yanı sıra optimal rahatlık amacıyla ergonomik ve anatomik olarak tasarlanmıştır. En soğuk ve en sıcak hava koşullarında dahi güvenilir bir şekilde çalışabilir. 250 metreye kadar menzili vardır ve 2 GB iç hafızası ile 6 saate kadar non-stop veri kaydı yapabilir.

Dünyanın hem indoor (iç mekan) hem de outdoor (dış mekan) çalışabilen ilk ve tek GPS ve Sporcu Performans Takip ve Analiz sistemidir. Bu sayede hem Futbol, hem de Basketbol, Voleybol, Hentbol gibi salon sporlarında kullanılabilmektedir.

Dünyada sadece kaleci pozisyonu için de GPS sistemine sahip olan tek markadır.


Şu üstün özellikleri tek cihazda bünyesinde barındırması CATAPULT’u rakiplerinden bir adım öteye taşımaktadır:

  • 1Ghz işlem kapasitesine sahip 5.nesil 10Hz GPS-GLONASS özelliği ile uzaydaki tüm uydulardan hassas ve net olarak konumlama, pozisyonlama, mesafe, net zaman,
  • 1.000 Hz 3D ACCELEROMETER özelliği ile hızlanma, reaksiyon zamanı, sıçrama, eğim, darbe, çarpışma, düşme, havada kalma zamanı, kat edilen mesafe, adım sayar
  • 1000 Hz 3D GYROSCOPE özelliği ile açısal sürat ve açısal ivmelenme, yuvarlanma, duruşlar, sapmalar
  • 100 Hz/1200 micro tesla 3D MAGNETOMETER özelliği ile pusula işlevi, öne-arkaya, yanlara anlık hareket değerlemeleri
  • Kodlanmış Polar Chestband protokollü ANT+ özelliği ile gerçek zamanlı nabız (HR), kalp atım sayısı, cadence, ritm, tempo, metabolik güç, oyuncu yorgunluk ve yüklenme durumu (playerload) ile metabolik limitleri
  • Heatmap (Isı haritası) özelliği ile oyuncuların ve takımın kuşbakışı komple hareket ve aktive durumu,


Cloud tabanlı Openfield yazılımı sayesinde daha önceki yüzlerce çalışma ve antrenman kayıtları çağırılarak yeni kayıtlar ile mukayese edilebilir ve yeni egzersiz/antrenman protokolleri oluşturulabilir.


Tüm raporlamalar Grafik, Pdf, Excel, Text vs. formatlarında alınabilir.


CATAPULT, gerçek zamanlı olarak tüm takımın ve sporcuların nabızlarını, hızlarını, kat ettikleri mesafeleri, yorgunluk ve yüklenme durumlarını, hızlanmalarını, yavaşlamalarını, depar sayılarını, harcadıkları eforu ve bunun gibi yüzlerce parametreyi özel programı sayesinde gerek liste ve gerekse grafik olarak raporlayıp sporcuların kendileriyle ve birbirleriyle olan mukayeselerini ve durumlarını teknik ekibin anında görmesini ve analiz etmesini sağlar. Böylece antrenman programlaması yapmak ve oyuncuların durumlarını analiz etmek için teknik ekibe benzersiz bir bilgi desteği sağlar.


CATAPULT maç esnasında kullanıldığı zaman antrenmanların ne kadar verimli geçtiği bilgisini de verebilmektedir. Bunun için maçın yoğunluğuyla antrenmanda kaydedilen değerleri kıyaslar. Eğer antrenman maçın yoğunluğunu karşılamayacak seviyede kalmışsa yeniden düzenlenme önerebilir. Tersi şekilde antrenmanda oyunculara fazla yükleniliyorsa, bunu da tespit edebilir. Maç verileri sayesinde hangi konuma nasıl bir müdahale gerektiği, oyuncuların limitleri ve genel olarak gelişime ihtiyaç duyulan alanlar belirlenebilmektedir.

CATAPULT’un Heatmap (Isı haritası) özelliği ile direk uzaydan uydudan alınan konum-pozisyon bilgileri ile maçların ve idmanların taktik analizleri kuşbakışı ve bir bütün olarak yapılabilmektedir. Takımın ve sporcuların uzaydan görüntülenen konumlanmaları antrenöre ve teknik ekibe inanılmaz bir avantaj ve görüş yeteneği kazandırıp takımına ve oyuncusuna anında müdahale etme avantajı kazandırır.


Oyuncular arasında kaliteli rekabet sağlar


Takımlar arasında olduğu kadar takım içi oyuncular arasında da rekabet olduğu bilinir. Kimin daha çok çalıştığı, kimin çabalarının görüldüğü veya görülmediği, teknik direktörün ve antrenörün gözüne girmek gibi konular oyuncular arasında önem teşkil eder. Herkesin performansının bilimsel verilerle kusursuz şekilde toplanıyor olduğu bilgisi, oyuncular üzerinde olumlu bir baskı yaratarak hem rekabetin daha kaliteli hale gelmesini sağlar hem de rakamsal ve grafiksel değerler oyuncular üzerinde daha iyi olma motivasyonu sağlar. Bu da başarıyı getiren etmenlerdendir.

CATAPULT 3 farklı modele sahiptir;

  1. CATAPULT X7 – Outdoor (Dışsaha) Modeli – Oyuncular için
  2. CATAPULT S7 – İndoor/Outdoor (iç saha/dış saha) Modeli - Oyuncular için
  3. CATAPULT G7 - İndoor/Outdoor (iç saha/dış saha) Modeli - Kaleciler için


CATAPULT’un, bilimsel akademik çalışmalarla etkinliği kanıtlanmıştır. Dünyada 50’den fazla üniversitede bilimsel araştırmalarda kullanılmaktadır.


Borussia Dortmund, AC Milan, Chelsea, Newcastle United, FC Porto, Leicester City, FC Ajax gibi Avrupa’nın dev kulüplerinin ve Atlanta Hawks, New York Knicks, Dallas Mavericks, Orlando Magic gibi NBA takımlarının kullandığı CATAPULT artık Türk takımlarının ve sporunun başarısı için TÜRKİYE’de. A Milli Futbol Takımı, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Başakşehir, Konyaspor, Kayserispor, Göztepe, Alanyaspor, Antalyaspor, Kasımpaşa, Fatih Karagümrük, Sivasspor, Erzurumspor, Keçiörengücü, Altınordu takımları, Gazi Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Giresun Üniversitesi ve İstanbul Gelişim Üniversitesi Catapult kullanmaktadır.

  • Be the first to review this product

WRITE YOUR OWN REVIEW

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Quality
Value
Price