BTS G-WALK Yürüyüş Analiz Sistemi

Yürüme parametreleri, ortopedi ve nöroloji hastalarının değerlendirilmesi için çok önemlidir. BTS G-WALK, ergonomik bir kemer ile bele (L5) seviyesine takılan hassas sensörelere sahip tamamen kablosuz minyatür cep sistemidir.

Yürüme parametreleri, ortopedi ve nöroloji hastalarının değerlendirilmesi için çok önemlidir. BTS G-WALK, ergonomik bir kemer ile bele (L5) seviyesine takılan hassas sensörelere sahip tamamen kablosuz minyatür cep sistemidir. Sadece 14 gr ağırlığındadır. Cihaz, üç eksenli bir ivme ölçeri, bir manyetik sensörü ve bir üç eksenli jiroskopu entegre eden kablosuz hassas bir sensördür.

Hasta yürümekte, koşmakta ve sıçramakta tamamen özgürdür. Testler hızlıdır ve deneğin hazırlanmasını gerektirmez.

Objektif, doğru ve rakamsal verilerle fonksiyonel bir analiz gerçekleştirme imkanı verir. BTS G-WALK , klinik araştırmalar ile doğrulanmış bir takım spesifik protokoller uygulamak suretiyle yürüme kalıbını detaylı bir şekilde analiz eder ve hızlı ve doğru bir şekilde motor bozuklukların teşhisinde ve değerlendirilmesinde çığır açar.

 

BTS G-WALK ile klinisyen , uzaysal-mekansal parametreler, genel yürüme kinematikleri, omurga kinematikleri gibi bütün önemli bilgilere ulaşabilir. Ortaya çıkan raporlar otomatik olarak oluşturulur ve doğrudan normal aralık sonuçları ile kıyaslama ve mukayese yapar.

 

  1. Yürüme, hızlı yürüme ,
  2. Süreli Yukarı/Aşağı ivme,
  3. Dönme,
  4. 6 dk.yürüme
  5. Kapalı alanda koşma,
  6. Sıçrama gibi protokolleri mevcuttur.

Uygulama alanları :

 

  1. Ortopedi: En uygun hareket yardımını seçmek için (Ortez&Protez uygulamaları), ameliyat öncesi (pre-op) ve sonrası (post-op) stratejilerin değerlendirilmesi için,
  2. Nöroloji: Rehabilitasyon stratejilerinin tanımlanması ve bunların takibi için, hastalık irdelemesinin ve ilaçların faydalarının değerlendirilmesi için,
  3. Geriyatri: Yaşlıların düşmesinin önlenmesi amacıyla ,

Kapsamlı bir laboratuvar ortamı gerektirmeyen, hafif, pratik, kolay, hızlı ve rasyonel sonuçlar veren bir cihazdır.


  • Be the first to review this product

WRITE YOUR OWN REVIEW

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Quality
Value
Price