BTS P-WALK Baropodometre Sistemi

BTS P-WALK , denge ve yürüme bozuklukları ile ilgili patolojilerin tedavisi için ideal bir çözümdür.

BTS P-WALK 

AYAK TABANI BASINCI İLE YÜRÜME ANALİZ SİSTEMİ 

BTS P-WALK , denge ve yürüme bozuklukları ile ilgili patolojilerin tedavisi için ideal bir çözümdür.
Sistem, ayak tabanı basınçları ve  adım kuvvetlerinin statik ve dinamik  ölçüm analizleri ile fonksiyonel yürüme analizine imkan veren sensörlü yürüme yoluna katılan çoklu basınç platformlarından oluşmaktadır. 

Sistem bir teşhisin konması veya bir tedavi/ antrenman stratejisinin belirlenmesi için gerekli bütün uzaysal-mekansal yürüme parametrelerini elde eden verilerden anlam çıkartır. 

Ayak tabanı basıncının analizini gerçekleştirir : 
BTS P-WALK, ayak tabanı basınçlarının dağıtımı ve kuvvetlerinin hem statik fazda hem yürüme esnasında değerlendirilmesine imkan verir. Ayak altı aşırı yüklerinin, rotasyonlarının ve duruş asimetrilerinin analizi amacıyla statik ve dinamik ayak tabanı parametreleri hakkında rakamsal bilgiler vermektedir. 

Uzaysal-Mekansal parametrelerin analizini gerçekleştirir : 
Uzaysal-mekansal yürüme parametreleri nöroloji ve ortopedi hastalarının fonksiyonel değerlendirmesi için güçlü ve kullanımı kolay bir araçtır. Bu parametreler motor kapasitelerin ve tedavi sonuçlarının objektif olarak analizini sağlar.
• Hız,
• Tempo,
• Adım uzunluğu,
• Uzun adım uzunluğu,
• Adım genişliği,
• Yürüme döngü süresi,
• Duruş süresi,
• Savurma

Bu parametrelerin analizleri ile ; 

- Hemiplejik hastaların gündelik fonksiyonel motor analizleri,  
- Ortopedik hastalarda cerrahi müdahalenin planlanması için yürümenin kısıtlanması ve tedavi etkinliğinin değerlendirilmesi ( Diz artroplastisi , LCA rekonstrüksiyonu vs. ) , 
- Düşmeye bağlı sakatlanmaların önlenmesi için yaşlı deneklerdeki motor stratejinin değiştirilmesi
- Vücut içi-dışı ortopedik protez  aksamlarına aşırı yükbinmesinin önlenmesi ve duruş değişikliklerinin  ve komplikasyonların bertaraf edilmesi  ile fonksiyonel iyileşmenin maksimizasyonugerçekleştirilebilir. 

Stabilometrik  analiz gerçekleştirir : 
Stabilometrik  analiz  hasta durma pozisyonundayken COP ( basınç merkezi ) pozisyonu ve duruş  osilasyonunun rakamsal ölçümü ile deneğin denge seviyesinin değerlendirilmesine imkan verir. 
Duruş alışkanlığının bırakılması ve bırakılmaması ( örn. açık ve kapalı gözlerle )  ile gerçekleştirilen stabilometrik test okülomotor, vestibüler, oklüzal ve propriyoseptif müdahalelerin değerlendirilmesine imkan verir. 
Monopodalik destek içerisinde gereçekleştirildiğindeosteo-eklem aparatının propriyosepsiyonun değerlendirilmesine imkan verir. 

Normatif  verilerle mukayese gerçekleştirir : 
BTS P-WALK , “sağlıklı” bir sınıf  ile elde edilen parametrelerin otomatik olarak mukayesesi için normatif bilgiler içermektedir ve hasta ile ortalama arasındaki farkı gösteren direkt bir görsel sonuca imkan vermektedir.

  • Be the first to review this product

WRITE YOUR OWN REVIEW

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Quality
Value
Price